На базі Вітрянського НВК 25 лютого2020 року було проведено районне методичне об’єднання вчителів 3х класів району з проблеми «Підвищення ефективності і якості навчально- виховного процесу шляхом упровадження інтерактивних технологій на уроках української
На базі Вітрянського НВК 25 лютого2020 року було проведено районне методичне об’єднання вчителів 3х класів району з проблеми «Підвищення ефективності і якості навчально- виховного процесу шляхом упровадження інтерактивних технологій на уроках української мови».
Учасники методичного об’єднання мали можливість переглянути урок – подорож з української мови у 3 класі, який підготувала та провела Ніна Сергіївна Фрицак..
Усі були вражені творчою атмосферою на уроці, ґрунтовними знаннями і вміннями дітей, креативним підходом учителя щодо використання прийомів і методів для досягнення мети уроку. Велику увагу вчителька приділяла розвиткові в учнів ключових компетентностей. Були ефективно підібрані завдання для розширення знань учнів про прикметник . Учні мали можливість вільно висловлювати свою думку. Не боялися помилятись та виправляти один одно.
Одним із кроків підвищення ефективності уроку є впровадження інтерактивних технологій навчання . Учні показали вміння домовлятися, співпрацювати один з одним , працюючи у парах, групах. Технологія «Мозковий штурм» спонукала учнів проявити уяву та творчість, зібрати якомога більше ідей від усіх учнів за короткий проміжок часу. За допомогою методу «Прес» третьокласники висловлювали думку у виразній і стислій формі. Інтерактивне навчання активізує навчальні можливості замість переказування «готової » інформації.
Ефективність уроку у великій мірі залежить від умінь і стилю роботи вчителя. Василь Олександрович Сухомлинський сказав : « Урок - дзеркало загальної педагогічної культури вчителя, мірило його інтелектуального багатства, показник його світогляду, ерудиції. До хорошого уроку вчитель готується все життя ». Фрицак Ніна Сергіївна має добру фахову підготовку, обізнана із навчальними програмами предмета, методичними рекомендаціями щодо викладання української мови, критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів, належно володіє методикою викладання предмета. Постійно працює над підвищенням свого методичного та фахового рівня, цікавиться новинками психолого-педагогічної науки і намагається використовувати ці досягнення в практичній діяльності.
На перерві «Цікава фізика» Ніна Сергіївна показала різні методи дослідження фізичних явищ. Виконання дослідів учнями пробудило інтерес та мотивацію до навчання.
Учасники методичного об’єднання мали можливість побувати на виховному заході «Леся Українка- наша поетеса». Учні 1-4 класів ознайомили з її ранньою творчістю, передаючи любов та повагу до Лесиних творів . Своїми виступами викликали почуття гордості до українського слова.
І на завершення своїми враженнями про методичне об’єднання поділилися за «Круглим столом» усі учасники РМО, висловили вдячність усім організаторам даного заходу за набуті знання та досвід і приємні враження.
Під час семінару панувала атмосфера доброзичливості. Гості обмінялися досвідом та отримали позитивні враження від співпраці.
Учасникам надано методичні рекомендації щодо підвищення ефективності і якості навчально- виховного процесу шляхом упровадження інтерактивних технологій на уроках української мови.